www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=808
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 19. január 2020     Meniny oslavuje: Drahomíra

Zoεpédia - náhodný výber: Malá večiereň, Konkordát, Dcéry Božskej lásky.     pohľadnice

13.07.2007 | Čítanosť(4023)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Seniori na Mariánskej hore slávili aj liturgiu sv. Jána Zlatoústeho

Seniori na Mariánskej hore slávili aj liturgiu sv. Jána Zlatoústeho

Celoslovenská púť seniorov na Mariánskej hore v Levoči 12. júla, pri príležitosti 10. výročia prvej takejto púte, mala vo svojom liturgickom programe aj archijerejskú svätú liturgiu v byzantskom obrade, ktorej hlavným slúžiteľom bol vladyka Ján Babjak, SJ.

Prešovský eparcha poukázal na veľmi dôležitý fenomén duchovného života, ktorým je putovanie na posvätné miesta. Spomenul dôležitosť púte v živote Izraelitov i putovanie Ježiša Krista počas jeho verejného účinkovania ako aj nedávnu púť biskupov Slovenska k hrobom svätých apoštolov do Ríma. Pripomenul veriacim najväčšieho pútnika všetkých čias, Svätého Otca Jána Pavla II., ktorý bol v roku 1995 aj tu na Levočskej hore. V závere homílie zdôraznil: „Mnohým sa počas života nepodarí putovať do Svätej Zeme, či do Ríma, ale dôležité je to, čo nám každá, i táto, púť chce pripomenúť. Všetci sme pútnici do Nebeskej vlasti. Uberáme sa k tomu, ktorý nás stvoril a ktorý nás čaká, aby sme celú večnosť mohli prežívať v láske Božej. Prosme Matku Božiu, aby sme všetci múdro prežili jeseň svojho života a s pribúdajúci mi rokmi sme sa vždy viac a viac tešili na nebo“.

Liturgickú slávnosť spevom umocnil Katedrálny zbor sv. Jána Krstiteľa z Prešova pod vedením Valérie Hricovovej. Aj táto byzantská svätá liturgia seniorom Slovenska sprostredkovala Božie požehnanie cez Božie slovo a Eucharistiu. Posilnila aj ich životnú skúsenosť, že Kristova cirkev je našim spoločným domom, spoločenstvom, kde nás Pán zahŕňa svojou láskou a zároveň je predzvesťou Nebeského kráľovstva, kam svojim životom putujeme.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε