www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=825
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 17. január 2020     Meniny oslavuje: Nataša

Zoεpédia - náhodný výber: Biblistika, Basileia, Aura.     pohľadnice

18.09.2007 | Čítanosť(4341)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Vladyka Ján Babjak, SJ vo Veľkom Šariši

Vladyka Ján Babjak, SJ vo Veľkom Šariši

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie – Patrónky Slovenska slávil prešovský eparcha Ján Babjak, SJ v Rímskokatolíckom kostole sv. Jakuba Staršieho vo Veľkom Šariši, kam zavítal na pozvanie miestneho kňaza Alexandra Repického. V jeho slovách zaznelo aj to, aké je milé, keď sa rímskokatolíci a gréckokatolíci spolu modlia a rozumejú si.

Vladyku v mene všetkých Šarišanov privítal primátor mesta Veľký Šariš Ing. Róbert Oros. Liturgická slávnosť bola totiž súčasťou osláv 790. výročia prvej zmienky o Veľkom Šariši.

V homílii sa otec biskup zameral na sedem bolestí Panny Márie. Bohorúhači pod krížom vraveli Kristovi, aby teraz zostúpil z kríža. Neurobil to, lebo vedel, že práve pre túto hodinu prišiel. Pod krížom však bola aj tá, ktorá sa nerúhala, ale s Kristom prežívala jeho utrpenie – Panna Mária. Ona Ježiša podporovala v jeho spásnom diele.

Hlavná odpustová slávnosť sa vo Veľkom Šariši koná na sviatok Škapuliarskej Panny Márie.

Oslavy 790. výročia prvej zmienky o Veľkom Šariši sa konali počas štyroch dní. Ich súčasťou boli napríklad aj hradné dni na zrúcaninách Šarišského hradu, deň otvorených dverí v známom pivovare a iné zaujímavé akcie.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε