www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=829
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 19. január 2020     Meniny oslavuje: Drahomíra

Zoεpédia - náhodný výber: Irmologion, Dcéry Božskej lásky, Spev.     pohľadnice

02.10.2007 | Čítanosť(4686)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Vladyka Ján Babjak, SJ posvätil nový chrám v Topoľovke

Vladyka Ján Babjak, SJ posvätil nový chrám v Topoľovke

Prešovská eparchia má ďalší nový chrám. V nedeľu 30. septembra vladyka Ján Babjak, SJ, prešovský eparcha, posvätil novopostavený Chrám Narodenia Presvätej Bohorodičky v Topoľovke, ktorá je filiálnou obcou farnosti Štefanovce v protopresbyteráte Vranov nad Topľou – mesto. Privítal ho starosta obce Štefan Ladičkovský, ktorý povedal: „vítam vás na tomto svätom vrchu“, pretože chrám stojí na vyvýšenom mieste, kde sa nachádza aj rímskokatolícky chrám, Dom nádeje a cintorín. Privítal ho aj domáci duchovný otec Slavomír Palfi.

„Kto seje štedro, štedro bude aj žať“, zaznelo v liturgickom čítaní z 2. listu Korinťanom. „Boh sa nedá predbehnúť v štedrosti“, povedal v homílii vladyka. „Vy ste boli štedrí pri stavbe tohto chrámu, aj Boh vás štedro odmení. Boh dáva človeku nekonečne viac, ako môže dať človek Bohu, lebo Boh nás odmeňuje večnosťou. Tu, v tomto chráme, je ubytovaný Boh, ktorý vás bude požehnávať cez kňaza, ktorý vám ohlasuje Božie slovo a udeľuje sviatosti. Tu sa od Boha môžete učiť múdrosti života. Boh však chce prebývať aj vo vašom vnútri a vo vašom živote. Pamätajte na to stále, keď vstúpite do tohto chrámu.“

Gréckokatolícki veriaci začali svoj nový chrám stavať v roku 2004 za predchádzajúceho duchovného otca Juraja Červeného. Ale už v roku 2003 pápež Ján Pavol II. posvätil jeho základný kameň.

 

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε