www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=835
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 17. január 2020     Meniny oslavuje: Nataša

Zoεpédia - náhodný výber: Trojica - Boh Trojje..., IC XC NI KA, Kajúci kánon sv. And....     pohľadnice

16.10.2007 | Čítanosť(7840)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Inaugurácia novej Reality Koinonie Ján Krstiteľ

Inaugurácia novej Reality Koinonie Ján Krstiteľ

V Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Prešove sa v sobotu 13. októbra stretli bratia a sestry z Koinonie Ján Krstiteľ, aby v spoločenstve s prešovským eparchom Jánom Babjakom, SJ slávnostne inaugurovali Realitu tejto komunity v Prešovskej eparchii. Nová Realita má 200 členov a jej zodpovedným je gréckokatolícky kňaz o. Anton Pariľák, ktorý povedal, že toto spoločenstvo v Prešove kladie dôraz na formáciu rodín. Dôležitým prvkom je duchovný rozhovor a poradenstvo spojené s modlitbou. Komunita Ján Krstiteľ prináša Krista do všetkých oblastí života a to rôznymi spôsobmi: prostredníctvom duchovných cvičení, kurzov, veľkých evanjelizačných akcií a evanjelizácie na námestiach.

Vladyka Ján v homílii počas archijerejskej svätej liturgie povedal: „Všetci sa tešíme, že sa narodilo toto nové spoločenstvo. Uvádzame ho do života v katedrále, ktorá je zasvätená práve sv. Jánovi Krstiteľovi. Ale aj celá Prešovská eparchia je mu zasvätená. Sv. Ján Krstiteľ pripravoval cestu. Komunita sa inšpiruje týmto posledným starozákonným a prvým novozákonným prorokom. Chce ako on pripravovať cestu Kristovi do ľudských sŕdc. Inšpiruje sa aj životom prvých kresťanov. Skláňa sa k slabému človekovi, lebo sa chce podobať Ježišovi, ktorý nás volá po mene, tak ako povolal mýtnika Léviho. Volá nás, aby sme vyšli zo svojho stereotypu a nasledovali ho“. Citoval aj Apoštolský lis pápeža Jána Pavla II. Novo millennio ineunte: Ak chceme byť verní Božiemu plánu a zodpovedať aj veľkým očakávaniam sveta, v tisícročí, ktoré sa začína, stojí pred nami veľká výzva: urobiť z Cirkvi dom a školu spoločenstva“. „Všetci cítime hĺbku a aktuálnosť týchto slov. Verím, že aj vaše spoločenstvo bude veľkým prínosom duchovného obrodenia pre Prešovskú eparchiu“, povedal vladyka.

Na slávnosti sa zúčastnil aj generálny predstavený komunity o. Alvaro Grammatica z Talianska, zodpovedný komunity z Košíc o. Milan Bednárik a z Banskej Bystrice Vladimír Beregi.

Koinonia Ján Krstiteľ vznikla 1. januára 1979 v Lorete v Taliansku. Jej zakladateľom je o. Ricardo Argaňaraz. Na Slovensku začala pôsobiť v roku 1995.

Na konci slávnosti otcovi biskupovi za milé spoločenstvo poďakoval o. Alvaro Grammatica a o. Anton Pariľák.

 

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε