www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=850
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 3. august 2020     Meniny oslavuje: Jerguš

Zoεpédia - náhodný výber: Kyrios, Agapé, Ambón.     pohľadnice

04.12.2007 | Čítanosť(4532)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Slávnosť v Miklušovciach

Slávnosť v Miklušovciach

Dňa 2. decembra 2007 vo farnosti Miklušovce sa uskutočnila ďakovná svätá liturgia z príležitosti ukončenia tretej etapy obnovy gréckokatolíckeho Chrámu Narodenia Presvätej Bohorodičky. Slávnostnej svätej liturgii predsedal protosynkel o. Marcel Mojzeš, za účasti kňazov o. Gabriela Székelyho, prešovského protopresbytera, bývalého správcu farnosti o. Marka Pribulu, o. Jozefa Heskeho, farára rímskokatolíckej farnosti Sedlice. Na ďakovnej svätej liturgii boli prítomní aj pozvaní hostia poslanec NR SR Stanislav Kahanec, predseda správnej rady NEFO n.f. Jozef Polačko, poslanec PSK Milan Benč.

Rozpočet na tretiu etapu obnovy chrámu v Miklušovciach predstavoval čiastku 1.169 tis. Sk. Realizácia výmeny krovu a krytiny strechy a kupoly veže sa nám podarila zrealizovať za pomoci nadácie Obnovme svoj dom Ministerstva kultúry SR, ktorá nám poskytla 300 tis. Sk a za pomoci neziskového fondu NEFO PSK, ktorý nám poskytol 250 tis. Sk na tento účel. Chýbajúcu časť finančných prostriedkov sme získali z milodarov našich veriacich a od dobrodincov nášho chrámu, ktorým chcem touto cestou srdečne poďakovať. Vyprosujem pre nich od Nebeského Otca veľa Božieho požehnania a milostí.

Zdroj: Juraj Popovič

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε