www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=854
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 1. október 2020     Meniny oslavuje: Arnold

Zoεpédia - náhodný výber: Marián Kuffa – Čo je..., Súdny proces s Ježiš..., Liturgické postoje –....     pohľadnice

19.12.2007 | Čítanosť(5804)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Nový veľvyslanec USA na Slovensku navštívil Gréckokatolícke biskupstvo v Prešove

Nový veľvyslanec USA na Slovensku navštívil Gréckokatolícke biskupstvo v Prešove

Nový veľvyslanec USA na Slovensku Jeho Excelencia Vincent Obsitnik sa spolu s manželkou a sprievodom stretol v utorok 18. decembra v rezidencii Gréckokatolíckeho biskupstva v Prešove s prešovským eparchom Jánom Babjakom, SJ. Súčasťou stretnutia bolo aj slávenie slávnostnej svätej liturgie v Katedrále sv. Jána Krstiteľa, ktorej predsedal vladyka Ján a zúčastnila sa na nej aj vzácna návšteva. Pán veľvyslanec sa zároveň stretol aj s predsedom Prešovského samosprávneho kraja Petrom Chudíkom.

Pán Obsitnik, ktorý pochádza zo Slovenska a má k nemu naozaj vrúcny vzťah, sa v našej krajine angažoval už aj doteraz. Ako člen Komisie Spojených štátov amerických na záchranu amerického dedičstva v strednej a východnej Európe pomáhal pri záchrane unikátnych národných kultúrnych pamiatok – drevených gréckokatolíckych chrámov na východnom Slovensku, ktoré sú veľkým vkladom našej krajiny do svetového kultúrneho dedičstva. Ako sa však vyjadril, to bola jeho doterajšia služba. V novej misii ako veľvyslanec USA sa chce zaujímať o mnohé iné záležitosti a byť tak nápomocný celému Slovensku.

Stretnutie prebiehalo vo veľmi príjemnej a srdečnej atmosfére a preukázalo veľký záujem pána veľvyslanca o Slovensko, ako aj jeho konkrétne znalosti o našej krajine a živote v nej.

Zdroj: Ľubomír Petrík
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε