www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=858
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 20. január 2020     Meniny oslavuje: Dalibor

Zoεpédia - náhodný výber: Essentia, Duchovný zážitok, Proskomídia - modlit....     pohľadnice

16.01.2008 | Čítanosť(4670)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Prezentácia nového audio CD prešovského katedrálneho zboru

Prezentácia nového audio CD prešovského katedrálneho zboru

Gréckokatolícky katedrálny zbor sv. Jána Krstiteľa v Prešove je nielen svojím názvom, ale aj svojou históriou a pôsobením zviazaný s prešovskou gréckokatolíckou Katedrálou sv. Jána Krstiteľa. Zároveň v nej nahral nové audio CD s názvom Spasi mja, Bože moj, ktorého prezentácia sa uskutočnila v tejto katedrále v nedeľu 13. januára. Po koncerte, na ktorom zbor zaspieval niektoré skladby z prezentovaného CD, posvätil ho prešovský eparcha Ján Babjak, SJ, ktorý neskrýval svoju radosť nad touto nahrávkou, za ktorú zboru poďakoval a povzbudil zboristov do ďalšieho rozvíjania ich talentov. Povedal, že my poslucháči vidíme výsledok, ktorý je veľmi krásny a lahodiaci ľudskému srdcu, ale za tým sa skrýva veľa obetí, nácvikov a ochoty jednotlivých členov zboru a predovšetkým dirigentky pani Valérie Hricovovej.

Hodnotu práce zboru a samotnej nahrávky vo svojom príhovore ocenila aj hudobná odborníčka Mgr. Eva Zacharová. Audio CD obsahuje 29 staroslovienskych skladieb v trvaní 52 minút. Nahrávku spracovalo štúdio Hárdy Studio Prešov – Malý Šariš pod vedením pána Jozefa Harničára. Je to po dlhotrvajúcej platni Hore srdcia a audiokazete Chorály tretí audionosič prešovského gréckokatolíckeho katedrálneho zboru. V tomto roku oslávi zbor 40 rokov od svojho vzniku a vydané CD je prvým príspevkom k tomuto jubileu.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε