www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=860
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 26. september 2022     Meniny oslavuje: Edita

Zoεpédia - náhodný výber: Irmos, Malá večiereň, Panagia.     pohľadnice

21.01.2008 | Čítanosť(7290)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(1)

Prešovský eparcha navštívil gréckokatolíkov v Liptovskom Mikuláši

Prešovský eparcha navštívil gréckokatolíkov v Liptovskom Mikuláši

Počtom malé, ale veľmi živé a dynamicky sa rozvíjajúce spoločenstvo gréckokatolíckych veriacich v Liptovskom Mikuláši navštívil v nedeľu 20. januára popoludní vladyka Ján Babjak, SJ. V rímskokatolíckom Kostole sv. Mikuláša, v ktorom sa stretávajú aj gréckokatolíci, slávil archijerejskú svätú liturgiu. Keďže bola Nedeľa o márnotratnom synovi, otec biskup povedal, že nielen mladší syn bol márnotratný, pretože prehýril svoju časť otcovho majetku, ale aj jeho starší brat premárnil lásku k ocovi a svojmu bratovi. Ba „márnotratný“ je aj otec, ktorý je taký veľkorysý v milosrdenstve k svojim synom. Tento otec z podobenstva nám pripomína lásku nášho Nebeského Otca k nám hriešnikom. Možno sa aj táto Božia láska k nám často stráca v našich slabostiach a nedokonalostiach, ale v konečnom dôsledku iba ona nás môže zachrániť a pozdvihnúť.

Na konci archijerejskej svätej liturgie mu poďakovali mladí zástupcovia veriacich a protopresbyter Popradského protopresbyterátu a farár v Poprade Mgr. Miroslav Bartoš, ktorý excurrendo spravuje gréckokatolíkov v Liptovskom Mikuláši.

Návšteva otca biskupa bola pre veriacich milým prekvapením. Navštívil ich na ceste z Dolného Kubína, kde sa aktívne zúčastnil na celoslovenskej Ekumenickej bohoslužbe v rámci Týždňa modlitieb za jednotu kresťanov.

Zdroj: Ľubomír Petrík

všetky súvisiace správy (2) »

Biskup
Čítanosť(10645)
Biskup
Episcopus
Čítanosť(10061)
Episcopus

všetky súvisiace heslá (2) »

 
Re: (Jozef Komišak)
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε