www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=868
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 11. december 2019     Meniny oslavuje: Hilda

Zoεpédia - náhodný výber: Benediktíni, Liturgické postoje –..., Apoštolár.     pohľadnice

08.02.2008 | Čítanosť(3515)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Deň učiteľov v Prešovskom arcibiskupstve

Deň učiteľov v Prešovskom arcibiskupstve

Z príležitosti Dňa učiteľov katolíckych škôl usporiadal Školský úrad Prešovského gréckokatolíckeho arcibiskupstva v aule Gréckokatolíckej teologickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove 31. januára 2008 seminár na tému dvoch encyklík Benedikta XVI. Boh je láskaV nádeji sme spasení.   

Seminár otvoril prešovský arcibiskup a metropolita Ján Babjak SJ úvodným príhovorom, v ktorom najprv pozdravil prednášateľa ThDr. Mariána Bublinca, PhD, všetkých zúčastnených pedagógov cirkevných škôl nášho arcibiskupstva, boho slovcov a ostatných prítomných. Otec arcibiskup všetkým prítomným tlmočil slová Svätého otca Benedikta XVI., ktoré povedal na stredajšej generálnej audiencii: „Boh nie je ďaleko; nie je ďaleko od našej mysle a od nášho života. Je blízko každej ľudskej bytosti, blízko nášmu srdcu a blízko nášmu rozumu, ak sa skutočne vydáme na cestu“. Povzbudil pedagógov, aby nielen vyučovali, ale boli sami osobným príkladom svojim žiakom a študentom a takto im pomáhali zorientovať sa v živote. Potom účastníci seminára zablahoželali vladykovi Jánovi k jeho menovaniu za arcibiskupa a metropolitu. Želali mu veľa Božích milostí, zdravia a dary Svätého Ducha k jeho arcipastierskej službe.  

Seminár pokračoval prednáškou Mariána Bublinca na tému encykliky Bededikta XVI. Boh je láska, kde podrobne vysvetlil pojem „láska“, ako ju má ponímať súčasný človek. V druhej časti seminára sa prednášateľ zameral na druhu encykliku Benedikta XVI. V nádeji sme spasení. Túto prednášku začal otázkou, ktorú kladie pápež v encyklike. Kde sa rodí nádej? Zdôraznil, že Svätý Otec východisko nádeje vidí v modlitbe, utrpení a to všetko vedie ku konečnému zavŕšeniu – večnosti.  

Po prednáškach bola živá diskusia, kde pedagógovia kládli prednášateľovi otázky, týkajúce sa ich osobného života, ale aj života ich žiakov a študentov.

Na území Prešovského arcibiskupstva je v súčasnosti šesť škôl a dvanásť školských zariadení, v ktorých pôsobí 104 pedagógov a 34 nepedagogických zamestnancov.

Zdroj: o. Peter Vansáč
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε