www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=900
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 29. marec 2020     Meniny oslavuje: Miroslav

Zoεpédia - náhodný výber: Koruna, Františkáni, Tetrapod.     pohľadnice

29.05.2008 | Čítanosť(4971)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Životné jubileum kňaza Jána Karasa

Životné jubileum kňaza Jána Karasa

Špirituál Kňazského seminára bl. biskupa P. P. Gojdiča v Prešove Mgr. Ján Karas si 18. mája pripomenul životné jubileum – šesťdesiat rokov života. Liturgická slávnosť pri tejto príležitosti sa konala v seminárnej Kaplnke Najsvätejšej Trojice v sobotu 24. mája za účasti prešovského arcibiskupa Jána Babjaka SJ, predstavených seminára, bohoslovcov, príbuzných a priateľov jubilanta. Vladyka v homílii vychádzal z Ježišovej veľkňazskej modlitby a jubilujúcemu kňazovi poďakoval za jeho službu špirituála v seminári, ktorú vykonáva s láskou, veľkým odhodlaním a trpezlivosťou, ako aj za jeho doterajšiu kňazskú službu na miestach, kde pôsobil vo farnostiach. Vladyka povedal, že aj preňho je vzorom v trpezlivosti, s akou pristupuje k seminaristom a ako s nimi rieši ich problémy v kaplnke pred Ježišom v spoločnej modlitbe. Poďakoval aj jeho manželke, ktorá vždy stojí verne po jeho boku a podporuje ho.

Bohoslovci svojmu špirituálovi spolu s kvetmi podarovali najvzácnejší dar – duchovný dar v podobe modlitieb, ktoré zaňho s láskou obetujú.

Otec Ján Karas bol za gréckokatolíckeho kňaza vysvätený 10. júna 1973 v Prešove a ako správca farnosti pôsobil v Oľke, Svidníku a v Bukovciach. Od roku 2003 je špirituálom v prešovskom kňazskom seminári.

Zdroj: Ľubomír Petrík
Výročie v Oľšavici
29.05.2008 | Čítanosť(4469)
Výročie v Oľšavici

všetky súvisiace správy (2) »

 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε