www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=913
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 12. december 2019     Meniny oslavuje: Otília

Zoεpédia - náhodný výber: Filia, Gregoriánsky kalendá..., Svätá Päťdesiatnica.     pohľadnice

21.07.2008 | Čítanosť(5695)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(1)

Nová web stránka o drevených chrámoch

Nová web stránka o drevených chrámoch

Novú web stránku o gréckokatolíckych drevených chrámoch na východnom Slovensku v týchto dňoch predstavila Nezisková organizácia PETRA, n.o. V spolupráci s Gréckokatolíckym arcibiskupským úradom v Prešove pripravila internetovú prezentáciu 35 drevených chrámov, ktorú nájdete na adrese: www.drevenechramy.sk. Na stránke objavíte históriu a opis drevených chrámov v troch jazykoch, potrebné kontaktné informácie pre návštevníkov, mapy i bohaté fotogalérie, ktoré svojimi fotografiami naplnila Mária Žarnayová.   

Drevené chrámy sú prezentované ako historický poklad Slovenska. Napriek tomu, že sa jedná o unikátne stavby po stránke architektonickej i sakrálnej, tieto pamiatky nie sú dostatočne spropagované ani u nás doma. Zámerom projektu bolo vytvorenie informačného portálu, ktorý zabezpečí celkovú prezentáciu predmetných pamiatok.

Projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP. Veríme, že prispeje k zviditeľneniu a prezentácii duchovného a architektonického kultúrneho dedičstva východného Slovenska, k zvýšeniu návštevnosti predmetných kultúrnych pamiatok a rozvoju cestovného ruchu v tejto oblasti.

Projekt je časťou komplexného riešenia, ktorého súčasťou je aj vydanie knižných publikácií o drevených chrámoch, inštalovan ie informačných a smerových tabúľ, školenie sprievodcov a tlač informačných materiálov a turistických máp.

Zdroj: Daniel Dzurovčin
 
Re: (andreios)
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε