www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
http://zoe.sk/?spravy&id=917
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 16. jún 2024     Meniny oslavuje: Blanka

Zoεpédia - náhodný výber: Eljon, Krst, Liturgické postoje -....     pohľadnice

01.08.2008 | Čítanosť(7594)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Zádušná svätá liturgia v Čirči

Zádušná svätá liturgia v Čirči

Po tragickej správe, že pri povodniach v obci Čirč zahynuli dvaja dospelí ľudia, prišiel v piatok 25. júla do miestneho gréckokatolíckeho chrámu sláviť zádušnú svätú liturgiu za zomrelých súrodencov Andreu a Slavomíra vladyka Ján Babjak SJ. Farnosť Čirč patrí do Prešovskej gréckokatolíckej archieparchie.

Na svätej liturgii sa zúčastnilo množstvo veriacich, medzi nimi aj najbližší príbuzní obetí. Prešovský arcibiskup v homílii povedal, že to, čo sa stalo, je skutočne veľká tragédia a všetci zdieľame tieto ťažké chvíle s rodinami zomrelých. V živote kresťana je však ešte väčšou tragédiou, keď človek zomrie večne. Andrea a Slavomír boli praktizujúcimi veriacimi. Aj to nás upevňuje vo viere, že majú večný život s Kristom, povedal vladyka. Po svätej liturgii bola panychída za zomrelých.

Vladyka Ján, ako biskup týchto veriacich, prišiel sa s nimi modliť za duše zomrelých, ktorí na druhý deň mali pohreb. Božím slovom pozostalých potešil v ich žiali a zároveň prejavil svoju spoluúčasť na ich utrpení a utrpení obyvateľov obce, ktorým povodeň spôsobila aj nemalé škody na majetku.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε