www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://zoe.sk/?spravy&id=1202
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 16. jún 2024     Meniny oslavuje: Blanka

Zoεpédia - náhodný výber: Dcéry kresťanskej lá..., Alexandrijská škola, Amen.     pohľadnice

16.02.2016 | Čítanosť(6925)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Historické stretnutie pápeža s moskovským patriarchom: Kuba 12. február

Historické stretnutie pápeža s moskovským patriarchom: Kuba 12. február
 
Vatikán 5. februára – Svätá stolica a Moskovský patriarchát dnes spoločne oznámili historické stretnutie pápeža s moskovským patriarchom. Svätý Otec František sa stretne s patriarchom Moskvy a celej Rusi Kirillom 12. februára na Kube, kde pápež urobí zastávku pred začiatkom svojej návštevy Mexika, a kde bude patriarcha na oficiálnej návšteve. Stretnutie bude pozostávať z osobného rozhovoru v priestoroch medzinárodného letiska José Martího v Havane a uzavrie sa podpisom spoločného vyhlásenia, uvádza sa v dnešnom tlačovom komuniké.

Svätá stolica a Moskovský patriarchát v spoločnom komuniké ďalej vysvetľujú mimoriadny význam udalosti: „Toto stretnutie prímasov Katolíckej cirkvi a Ruskej pravoslávnej cirkvi, pripravované po dlhú dobu, bude prvým v dejinách a vyznačí dôležitú etapu vo vzťahoch oboch Cirkví. Svätá stolica a Moskovský patriarchát vyjadrujú prianie, aby bolo aj znamením nádeje pre všetkých ľudí dobrej vôle. Pozývajú všetkých kresťanov k vrúcnej modlitbe, aby Boh požehnal toto stretnutie, aby mohlo priniesť dobré ovocie.“ -jb- 
 
Informácie zo stretnutia:
 
 
 
 
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε