www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://zoe.sk/?spravy&id=1212
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 13. máj 2021     Meniny oslavuje: Servác

Zoεpédia - náhodný výber: Kríž - prenesenie Kr..., Proskomídia - obrad ..., Exorcizmus.     pohľadnice

27.01.2017 | Čítanosť(2853)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Zverejnili pápežovo posolstvo k 51. svetovému dňu masmédií

Zverejnili pápežovo posolstvo k 51. svetovému dňu masmédií
Vatikán 24. januára – Prerušiť špirálu negatívnych správ, dajúc priestor logike dobrých zvestí. S touto výzvou sa pápež František obracia na novinárov vo svojom posolstve (CZ; EN; PL) k 51. svetovému dňu spoločenských komunikačných prostriedkov, ktoré dnes publikovala Svätá stolica.
 
Téma tohtoročného Svetového dňa masmédií znie „Neboj sa, veď som s tebou ja (Iz 43,5). Komunikujme nádej a dôveru v našom čase“. Cirkev slávi tento deň tradične na siedmu veľkonočnú nedeľu, ktorá tento rok pripadá na 28. mája.
 
Pápežovo posolstvo vyzýva veriacich pracujúcich v médiách, aby sa stali „živými kanálmi“ evanjelia, Radostnej zvesti, ktorá osvetľuje aj v tých najdramatickejších situáciách v histórii. Dať prednosť „konštruktívnej komunikácii“, ktorá odmieta „predsudky voči druhému“ a „uprednostňuje kultúru stretnutia“. Každý deň, píše v posolstve Svätý Otec, sa vo svete „premelie“ mnoho informácií. Je preto úlohou novinárov, aby „ponúkli voňavý a dobrý chlieb tým, ktorí sa živia ovocím ich komunikácie“.
 
Pápež František v tomto kontexte preto navrhuje hľadať „otvorený a kreatívny komunikačný štýl, ktorý by nikdy nedovolil zlu zohrať úlohu protagonistu“. Naopak, dnešné ľudstvo potrebuje „príbehy založené na logike dobrej noviny“. Táto „dobrá správa“, ktorou „je samotný Ježiš“, pokračuje v posolstve Svätý Otec, „nie je dobrá, lebo zbavuje utrpenia, ale preto, lebo je prežitá v oveľa širšom rámci“. V Kristovi sa vskutku „Boh stal solidárnym s každou ľudskou situáciou“.
 
Rímsky biskup upozorňuje novinárov na to, že „dôvera v semeno Božieho kráľovstva a v logiku Veľkej noci musí nevyhnutne formovať náš spôsob komunikácie“. Tá dôvera, vysvetľuje ďalej pápež František, ktorá „nás robí schopnými rozpoznať dobrú zvesť v každom príbehu a tvári každého človeka“.
Listy z Vatikánu
26.04.2018 | Čítanosť(3854)
Listy z Vatikánu
Listy z Vatikánu
16.04.2018 | Čítanosť(3395)
Listy z Vatikánu
Listy z Vatikánu
04.04.2018 | Čítanosť(3311)
Listy z Vatikánu

všetky súvisiace správy (47) »

všetky súvisiace audiosúbory (1) »

 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε