www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://zoe.sk/?spravy&id=1218
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 15. jún 2021     Meniny oslavuje: Vít

Zoεpédia - náhodný výber: Omofor, Lítijný sviatok, Modernizmus.     pohľadnice

21.02.2017 | Čítanosť(3174)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Výročie pomníka nenarodeným pripomenú v Nevoľnom s Cyrilom Vasiľom

Výročie pomníka nenarodeným pripomenú v Nevoľnom s Cyrilom Vasiľom
Nevoľné 20. februára (TK KBS) V sobotu 25. februára 2017 si vo farnosti Nevoľné (v dekanáte Žiar nad Hronom) v Banskobystrickej diecéze pripomenú piate výročie požehnania pomníka nenarodeným deťom. Pomník na cintoríne v Nevoľnom je prvým pomníkom na pochovávanie nenarodených detí na Slovensku. Z príležitosti tohto výročia bude vo Farskom kostole premenenia Pána v Nevoľnom slúžiť svätú omšu arcibiskup Mons. Cyril Vasiľ SJ, sekretár Kongregácie pre východné cirkvi. Svätá omša sa začne o 10.00 hod.
 
Pamätník nenarodeným sa nachádza pri mieste posledného odpočinku bývalého banskobystrického biskupa Rudolfa Baláža, zanieteného ochrancu nenarodeného života, uvádza Fórum života. V roku 2012 tu vznikol ako prvé spoločné hrobové miesto pre potratené deti. Jeho vznik iniciovali Magdaléna Poloňová a Jaroslav Slašťan z iniciatívy Tobiáš, následne ho schválil Biskupský úrad v Banskej Bystrici. „Pomník v tvare výkričníka má pripomínať piate Božie prikázanie a jasný nesúhlasný postoj k umelým potratom,“ vysvetľuje Jaroslav Slašťan. Autorom pomníka je akademický sochár Milan Ormandík.
 
TK KBS informoval Michal Mališ
 

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε