www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://zoe.sk/?spravy&id=1372
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 17. máj 2021     Meniny oslavuje: Gizela

Zoεpédia - náhodný výber: Lazárova sobota, Apoštolár, Boh - je nepochopite....     pohľadnice

24.09.2020 | Čítanosť(212)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

V Centre pre rodinu sa konal biblický kurz Rút

V Centre pre  rodinu sa konal biblický kurz Rút
Počas víkendu 18. – 20. 9.2020 sa v gréckokatolíckom Centre pre rodinu organizoval biblický kurz Rút pre manželské páry. Kurzu sa spolu aj s tímom zúčastnilo 20 manželských párov, ktoré prišli z rôznych kútov Slovenska. Každý manželský pár prišiel s určitými očakávaniami a túžbami, čo by kurz mal priniesť do jeho manželstva. Na jeho konci organizátori videli, ako sa Boh počas kurzu osobitným spôsobom dotýkal jednotlivých párov, ktoré mohli zažiť obnovu svojho vzťahu, uzdravenie zranení, ktoré si niektorí niesli ako aj priblíženie sa k Bohu. Viaceré páry na konci kurzu vyjadrili túžbu a prijali rozhodnutie žiť intenzívnejší život s Bohom, čítať spolu Božie Slovo a modliť sa s ním ako aj častejšie pristupovať k sviatostiam. Mnohí sa rozhodli intenzívnejšie si prejavovať vzájomnú lásku a zviditeľňovať ju pred týmto svetom.
 
Na kurze odzneli témy opierajúce sa o Božie Slovo a tradíciu a učenie cirkvi. V týchto témach zazneli podstatné a dôležité princípy manželského života vychádzajúce so Svätého Písma. Okrem prednášok manželia mali možnosť každý deň sa zúčastniť sv. Liturgie. Bola im ponúknutá aj možnosť prijať sviatosť zmierenia a zúčastniť sa aktivít, ktoré im kurz ponúka.
 
Zdroj: Jozef Greško, Foto: Rudolf Hreňo
 

všetky komentáre »


Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε