www.zoe.sk - E-zine Prešovskej archieparchie
https://zoe.sk/?spravy&id=640
Zoε - e-zine Prešovskej archieparchie

Mapa stránokÚvod > Spravodajstvo > Správy

Dnes je: 15. jún 2021     Meniny oslavuje: Vít

Zoεpédia - náhodný výber: Proskomídia - modlit..., Ambón, Kerygma.     pohľadnice

02.01.2006 | Čítanosť(4372)
Vytlačiť na tlačiarni | Poslať ako tip známemu | Komentáre(0)

Historický Nový rok vo Vislave

Historický Nový rok vo Vislave

Vo Vislave, ktorá je filiálnou obcou farnosti Vyškovce v stropkovskom protopresbyteráte, začali nový rok 2006 historicky. V Chráme sv. Bazila Veľkého, ktorý bol posvätený pred sto rokmi, privítali veriaci tejto obce prešovského eparchu Jána Babjaka, SJ. V mene všetkých ho privítala starostka obce Viera Barvirčáková a správca farnosti Slavko Ganaj. Takto, spolu so svojim biskupom, vo Vislave ešte nový rok nezačínali. Preto sa táto udalosť zapíše do histórie obce zlatými písmenami. Pred archijerejskou svätou liturgiou vladyka posvätil nové chrámové lavice a zástavy.

V homílii povedal, že všetci sme povolaní k svätosti. „Je dobré mať svoje plány a predstavy. Ale ešte dôležitejšie je sledovať Božie plány a predstavy. Boh nám dáva nový rok preto, aby sme ho využili na konanie dobra. Aby sme boli duchovne bohatší. Viem, že život v tomto kraji je ťažký. Máte čo robiť, aby ste sa postarali o živobytie pre svoje rodiny. Nezabudnime však pritom, že sme povolaní spoznávať, milovať Boha a ďakovať mu za všetko dobro, ktoré nám dáva. Ak by nás Boh nedržal svojou láskou, prepadli by sme sa do ničoty.“

Na slávnosti sa zúčastnil aj riaditeľ Gréckokatolíckeho biskupského úradu v Prešove Ľubomír Petrík a protopresbyter stropkovského protopresbyterátu Štefan Vansač.

Slávnosť bola zakončená liturgickým sprievodom okolo chrámu, pápežskou hymnou a „mnoholitstvijem“ do nového roku pre všetkých prítomných.

Zdroj: Ľubomír Petrík

Ak organizujete alebo viete o organizácii akejkoľvek zaujímavej akcie, podujatia a pod., informujte nás o tom a my to spropagujeme na zoε.

Copyright © 2006-2018 zoε | O zoε | Kontakt | Mapa stránok | Ochrana osobných údajov

NAJ.sk

Valid XHTML 1.1 Valid CSS 2.1 Webdizajn

Copyright © 2006-2018 zoε